Arnavut Kremi

 • Arnavut Kremi, cilt rengini açmak ve ciltteki lekeleri azaltmak amacıyla kullanılan bir kremdir. Özellikle yüzde meydana gelen güneş lekesi, sivilce izi, çil, doğum lekesi gibi lekelerin giderilmesinde etkili olan Arnavut Kremi, cıva içermeyen formülle üretilmektedir. Bu da vücut ve cilt sağlığı için oldukça önemli bir ayrıntıdır.

  Aklık kremi olarak da bilinen Arnavut Kremi, Arbutin adı verilen maddeden üretilmektedir. İbn-i Sina formülü olarak da bilinen Arnavut Kremi, özellikle Orta Asya'daki kadınlar tarafından cilt beyazlığını korumak adına tercih edilmektedir. Ülkemizde pek çok kişi tarafından da Arnavut Kremi kullanılmaktadır. Arnavut Kremi kullananlar, kremin etkilerinden memnun kaldıkları için tavsiye etmektedirler.

  Arnavut Kremi orijinal içerikli ürün kullanmaya özen göstermek gerekir. Böylece sağlığı olumsuz şekilde etkilemeden cildi beyazlatmak ve lekelerden arındırmak mümkün olacaktır. Bu nedenle cıvasız Arnavut Kremi kullanmak gerektiği unutulmamalıdır.

  Arnavut Kremi Nedir?

  Arnavut Kremi eczane, aktarlar ve orijinal satış sitelerinde satılan, cildi beyazlatmak adına kullanılan kremdir. Ciltteki kahverengi lekelerin, doğum lekelerinin, sivilce lekelerinin ve çillerin Arnavut Kremi ile giderilmesi mümkündür. Arnavut Kremi, aynı zamanda koltuk altı, diz ve dirsek gibi bölgelerdeki koyu rengin açılmasında ve cildin beyazlamasında da etkili olmaktadır.

  Arnavut (aklık) kremi, pek çok kişi tarafından kullanılmakta olan ve tüm cilt tiplerine uygun bir kremdir. Ancak hassas cilt tipine sahip kişilerin bu kremi öncelikle kollarının bir bölümünde denemeleri ve cildin alerjik reaksiyon vermemesi halinde diledikleri bölgeye sürmeleri tavsiye edilir.

  İnternetten alacağınız Arnavut Kremi orijinal ürünlerin civa içermemesi, diş ve kemik sağlığı açısından önem taşır. Bu kremin etken maddesi neven yağı ve arbutin maddeleridir.

  Arnavut Kremi Ne İşe Yarar?

  Arnavut kremi kullananlar bu kremin ciltlerini beyazlattığını ve cilt lekelerini giderdiğini söylemektedir. Bunun yanı sıra Arnavut kreminin cilde pek çok faydası bulunmaktadır. Bunlar aşağıda sıralanmıştır.

  Cildi beyazlatır

  Sivilce izlerini ortadan kaldırır

  Doğum lekelerinin izini hafifletir

  Güneş lekelerini yok eder

  Cildi, yaşlanma etkilerine karşı korur

  Cildin nemlenmesinde etkilidir

  Ciltteki renk tonu eşitsizliklerini ortadan kaldırır

  Ciltteki ölü hücrelerin deriden uzaklaşmasını sağlar

  Cilt hücrelerinin tazelenmesinde etkilidir

  Arnavut (Aklık) Kremi İçindekiler

  Arnavut kremi içindekiler arasında yer alan etken maddeler neven yağı ve arbutin maddeleridir. Arbutin maddesinin ciltteki lekelerin açılmasında ve cildi beyazlatmasında etkili olduğu gözlemlenmiştir. Neven yağı ise, ciltteki hücrelerin yenilenmesinde ve cildin yapılanmasında etkilidir. Bu da pürüzsüz bir cilde kavuşmak için önem taşır.

  Arnavut Kremi Malzemeleri

  Arnavut (aklık) kremi satın alırken ürünün orijinal olmasına dikkat etmek gerekir. Orijinal Arnavut kremi olmayan ürünlerin sağlığı olumsuz etkileme durumları söz konusudur. Arnavut kremi içeriğindeki malzemelere sahip olarak kendi aklık kreminizi evde yapmanız da mümkündür. Bunun için ihtiyacınız olan bazı malzemeler vardır. Arnavut Kremi tarifi aşağıda paylaşılmıştır.

  Arnavut Kremi Tarifi

  Malzemeler

  Arbutin yağı

  Neven yağı

  Lanolin

  Portakal suyu

  Beyaz kil

  Vazelin

  Yapılışı

  Arnavut kremi malzemeleri içerisinden aynı miktarda neven yağı ile arbutin yağı cam kaseye alınır. Üzerine 1 yemek kaşığı portakal suyu ilave edilir. Daha sonra 1 tatlı kaşığı vazelin ve lanolin eklenir. Ardından 1 yemek kaşığı beyaz kil ilave edilerek iyice karıştırılır. Oda sıcaklığında mıhafaza edilmesi gereken bu karışım, daha sonra kapaklı bir kaba alınarak temiz bir yerde muhafaza edilir.

  Arnavut kremi kullananlar kesinlikle orijinal Arnavut kremi satın almaya özen göstermelidir. Ürün içeriğinde cıva ve paraben bulunmamalıdır. aklik kremi

0 comments